KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 14498194
nr 1449 8194
Ã…ke Holm
(1900-1980), Sverige
Pastell, Kvinnofigur, Signerad. Bildmått: 20x17, yttermått inklusive ram: 40x34 cm
Åke Holm, född 1900, död 1980, svensk keramiker och skulptör.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 21 februari 2022
kl 19:38:10
14/2 23:29:59
300 kr
21/2 19:03:29